روزشمار فاراتل

شرکت فاراتل در بیست و هفتم خردادماه سال 1352 بصورت رسمی تاسیس گردید. سوابق فعالیت غیر رسمی فاراتل،  به آغاز همکاری تجاری دو شرکت فاراده و تلفان و به چهار سال قبل تر یعنی سال 1348 برمی گردد. دو شرکتی که سوابق درخشانی از همکاری با یکدیگر به جای گذشته اند.

زمانی که نه تنها هیچ نشانی از شرکت های تولید کننده ایرانی در زمینه تجهیزات و دستگاههای الکترونیکی در کشور به چشم نمی خورد بلکه بسیاری از برند های معروف جهان نیز پا به عرضه وجود نگذاشته بودند.

اینگونه بود که به حق، شعار ” پیشرو صنایع الکترونیک در ایران “ برای فاراتل انتخاب گردید. فاراتل همواره در طول این 40 سال سعی بر آن داشته تا با تلاش، خلاقیت و نوآوری، بر شعار همیشگی خود استوار باشد و جایگاه پیشرو بودن خود در این صنعت را حفظ  کند.

می توان سوابق فاراتل در این سالها را به دوره های زیر تقسیم نمود که شاید بتوان هریک از این دوران را، گامی در جهت پیشرفت صنعت الکترونیک کشور  و خدمت رسانی به مصرف کننده ایرانی دانست.

تقویم فاراتل

سال 1343
شروع به همکاری تجاری دو شرکت فاراده و تلفان
سال 1348
تولید و عرضه اولین محصول مشترک دو شرکت به نام تله باکس
سال 1350
تولید و عرضه اولین دستگاه صفربند تلفن در کشور همزمان با افتتاح اولین خط ارتباطی ماکروویو بین تهران، اصفهان و شیراز
سال 1352
تاسیس شرکت فاراتل با ترکیب دو شرکت تلفان و فاراده
سال 1354
طراحی و تولید دستگاه تلفن مولتی لاین الکترونیکی و واگذاری امتیاز آن به شرکت بارفون فرانسه
سال 1355
طراحی، تولید و عرضه اولین دستگاه برق اضطراری (UPS) کشور به نام فارامجیک به عنوان اولین UPS ساخت داخل که با استقبال کم نظیر بسیاری از سازمانها، ادارات و بانک های کشور مواجه گردید.
سال 1356
طراحی، تولید و عرضه ترانس های اتوماتیک جهت حفاظت از یخچال و فریزر و یا سایر دستگاههای الکتریکی و یا الکترونیکی ساختمانها که در طول این سالها، مدل ها و تکنولوژی های جدیدتری از این محصول توسط شرکت فاراتل تولید و عرضه شده که بطور بسیار گسترده ای استفاده گردیده. در حال حاضر بیش از 4/5 میلیون دستگاه از این رده در توان ها و مدل های مختلف در سراسر کشور و در منازل نصب شده و مورد استفاده است و این تعداد محصول یعنی بیش از 20% از خانوارهای کشور
سال 1365
از این سال طراحی و تولید استابیلایزر ها و یا همان تثبیت کننده های ولتاژ که وظیفه حفاظت از سیستم های الکتریکی و الکترونیکی در مقابل نوسانات برق را برعهده دارند در مدل ها و توان های مختلف در فاراتل آغاز شد که تا اکنون نیز ادامه دارد. .
سال 1373
طراحی و تولید آزمایشگاهی یو پی اس (UPS) فرورزونانت بر اساس تجربیات بسیار ارزشمند فاراتل از شرایط، ویژگی ها و مشکلات شبکه برق کشور – لازم به توضیح است تکنولوژی تولید این رده از یو پی اس ها برای نخستین بار توسط شرکت فاراتل بومی سازی شده و به واسطه این موضوع، ایران در رده سومین کشور تولید کننده این رده از یو پی اس ها پس از آمریکا و آلمان قرارگرفت.
سال 1377
طراحی و تولید اولین رده از یو پی اس های میکروپروسسوری و هوشمند کشور تحت نام SMART UPS که به منظور پاسخ گویی به نیاز ناشی از گسترش سریع کامپیوترهای شخصی در کشور و در توان 400 و 425 ولت آمپر ساعت تولید گردید. این رده از یو پی اس ها نیز بعدها توسعه پیدا نمود بطوری که در توانهای و مدل های متنوع دیگری تولید گردید.
سال 1380
تولید یو پی اس های سینوسی و هوشمند با تکنولوژی Line Interactive فاراتل موسوم به مدل های SSP یا Smart Sine Plus در اوایل سال 1380 تولید یو پی اس های سینوسی و هوشمند با تکنولوژی On line Double Conversion و از نوع Transformer Less موسوم به مدل هایSDC یا Smart Double Conversion در پایان 3 ماهه نخست سال 1380
سال 1382
استقرار سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2000 و اخذ مجوز و گواهینامه آن
سال 1383
تنوع یافتن تولید انواع کابینت یا محفظه های باتری های خشک فاراتل از جمله تولید اولین سری کابینت باتری های شارژردار
سال 1386
دریافت تندیس و لوح واحد صنعتی نمونه سال 1386 در تاریخ دهم تیرماه و مصادف با روز صنعت و معدن از وزیر محترم صنایع و معادن وقت که گواهی دهنده حسن مدیریت و تلاش مجدانه کارکنان در مسیر کارآفرینی است. طراحی و تولید اولین استابیلایزر میکروپروسسوری با مشخصات و ویژگی های منحصر بفرد تحت عنوان STB12000
سال 1388
انتخاب فاراتل بعنوان واحد نمونه تولیدی از طرف اداره کارو امور اجتماعی استان تهران و دریافت تندیس و لوح تقدیر به این مناسبت
سال 1389
پس از سالها تحقیق و تلاش، نسل جدید یو پی اس های دیجیتال برای اولین بار در خاورمیانه و کاملاً بصورت بومی در دو تکنولوژی ON- line Double Conversion و Line Interactive تحت اسامی Cadilac (کادیلاک به معنی بی نظیر است ) و DSS یا Digital Smart Sine طراحی و تولید گردید. این دو رده از محصولات فاراتل بواسطه بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا یعنی DSP Full Digital مزایا و قابلیت های بسیار زیادی را برای مصرف کنندگان به ارمغان آورده اند.
سال 1390،هماهنگی با تکنولوژی روز دنیا
توسعه طراحی محصولات به سمت یو پی اس ها و کابینت باتری های Small Footprint طراحی و عرضه اولین ترانس اتوماتیک دیجیتال یخچال تحت عنوان DigiPower6 طراحی و تولید اولین یو پی اس سه فاز کشور تحت نام کادیلاک 3 فاز با تکنولوژی DSP Full Digital اضافه شدن قابلیت پارالل شدن یو پی اس های 10 کیلوولت آمپر فاراتل اضافه شدن قابلیت Redundancy به یو پی اس های 10 کیلوولت آمپر فاراتل طراحی و تولید اولین تابلو کنترل خروجی یو پی اس تحت نام MBS یا Manual Bypass ایجاد قابلیت های خاص ضریب توان خروجی 1 (Output Power Factor) در یو پی اس های سری DSS طراحی و عرضه مبدل های سریال به شبکه با ساپورت کامل زبان فارسی طراحی و عرضه سیستم نرم افزاری قدرتمند Fara Monitor برای مدیریت متمرکز یو پی اس های نصب شده در گستره جغرافیایی گسترده ( مثلاً کل کشور) طراحی و تولید انبوه سری جدید یو پی اس های Line-Interactive به نام VENUS
سال 1392
تحقیقات در حوزه باتری و انتخاب یکی از 10 تولیدکننده برتر باتری های خشک سیلد اسید جهان برای تولید باتری MACUPS با بالاترین استاندارد های کیفی و ایمنی.
سال 1397
دریافت تندیس طلایی روز ملی صنعت و معدن و لوح "پیشکسوت برتر صنایع الکترونیک ایران" از وزارت صنایع ارتقاء سیستم مدیریت کیفیت یا ISO فاراتل به ISO9001:2015 طراحی یوپی‌اس DSS-1500BW باقابلت نصب به‌روی دیوار و مجهز به باتری داخلی برای مصارف خانگی و فروشگاهی طراحی یوپی‌اس LIFT برای سیستم BLACKOUT آسانسور و امکانات قابل توجه نسبت به یوپی‌اس‌های مشابه خارجی طراحی محصول Automatic Transfer Switch(ATS)
هم اکنون
- در حال حاضر بیش از 4/5 میلیون ترانس و استابیلایزر فاراتل در سراسر کشور نصب و مورد بهره برداری است و همچنین بیش از نیم میلیون دستگاه یو پی اس فاراتل واگذار گردیده است. - هم اکنون شرکت فاراتل یک خانواده 5000 نفری شامل پرسنل خود و شبکه نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در سراسر کشور دارد و از مابین 500 پرسنل رسمی فاراتل، بیش از 135 نفر با تحصیلات لیسانس و فوق لیسانس از فارغ التحصیلان دانشگاههای داخل بوده و متوسط سن پرسنل شرکت 26 سال می باشد. - در حال حاضر 8500 متر مربع از مساحت کارخانه فاراتل تحت پوشش تولید قرار دارد که این فضا روز به روز در حال گسترش می باشد. - شرکت فاراتل دارای بیش از 80 مرکز خدمات پس از فروش در سراسر کشور می باشد و همواره به منظور ارتقاءسطح علمی و دانش فنی نمایندگی های خود، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی برای آن ها نموده است.

گواهینامه ها

گواهی عضویت

سندیکای صنعت مخابرات ایران

گواهی عضویت

انجمن صنفی سازندگان مولد برق الکترونیکی ( UPS )

MOODY INTERNATIONAL

Certificate Of Registeration

مجوز فعالیت

سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران

گواهی عضویت

انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن

گواهی عضویت

انجمن مدیریت کیفیت ایران

منو اصلی